Переваги WordPress

  1. Безкоштовність. Як сам сайт встановлюється безкоштовно, так і багато тем, шаблонів, плагінів створюється і встановлюється безкоштовно. 
  2. Велика кількість розробок для сайту (теми, плагіни тощо), оскільки платформа є популярною. Для пошуку скористайтесь сайтом WordPress.org, на якому є велика кількість різних інструментів, в тому числі й безкоштовних.
  3. Адмінпанель – зрозуміла, проста, доступна для розуміння початківця. 
  4. Додаткові плагіни, які можна завжди завантажити, щоб вдосконалити і розширити сайт.

Недоліки WordPress

  1. Масштабування. При встановленні плагінів може виникнути конфлікт між його складовими, або сповільнення роботи сайту через завелику кількість доповнень. Щоб цього уникнути, не треба засмічувати  WordPress великою кількість плагінів. Оптимально їх має бути близько 20.
  2. Відсутність модерації на велику кількість плагінів та тем. Оскільки ми намагаємося використати безкоштовні теми, то серед них є достатньо не якісних. Вони можуть призвести до сповільнення роботи сайту або й до припинення його функціонування. Тому треба використовувати тільки перевірені плагіни і теми. Щось схоже відбувається із встановленням програм на комп’ютер. Використання неперевірених програм може нашкодити комп’ютеру.
  3. Конфлікт версій. Плагіни, теми та й сам WordPress мають різних розробників, тому вони можуть конфліктувати між собою (не розробники, а застосунки)). Тому тут кращим варіантом є використання відомих розробників, що дотримуються правил “співіснування” та надають швидку і якісну технічну підтримку у випадку виникнення проблеми.

Домен і хостинг

Для функціонування сайту потрібні 3 речі:

  • зареєструвати доменне ім’я;
  • купити хостинг;
  • створити сам сайт.

Що таке домен?

Доменне ім’я або домен — це ім’я сайту. Ви вводите його в адресному рядку веб-переглядача, коли хочете перейти на сайт.

Адресний рядок виглядає так:

У мого сайту доменне ім’я vsikt.com.ua. 

Воно складається з двох частин. До крапки – домен, після крапки – доменна зона. Доменних зон може бути кілька.

Які бувають домени

Доменні імена діляться на дві групи: загальні та національні. У доменів різних груп відрізняються вимоги до реєстрації.

Розгляньмо особливості кожної групи.

Загальні

Популярні загальні домени легше реєструвати.

Загальні домени означають якусь сферу діяльності. Наприклад:

  • .com — для комерційний підприємств, скорочено від company;
  • .org — для некомерційних організацій, скорочено від organization;
  • .edu — для освітніх закладів, скорочено від education.

З часом домени .com стали настільки популярними, що їх почали реєструвати не лише комерційні підприємства. Тому це умовний розподіл. Ніхто не заборонить вам зареєструвати домен .com, якщо ви не займаєтеся комерцією.

Головна особливість популярних загальних доменів — проста реєстрація. Домени .com, .net, .org, .biz та .info не мають реєстраційних обмежень. Їх може зареєструвати будь-яка юридична чи фізична особа. Для реєстрації не потрібні документи.

З 2011 року до загальних доменів додали нову категорію — «нові загальні домени». Ці домени складаються з цілих слів. Ось кілька з них: .bank, .site, .shop, .website.

Реєстраційні відомства постійно додають нові домени верхнього рівня. Зараз їх понад 1000. Тому не розчаровуйтеся, якщо .com уже зайнято. Перевірте домен з іншим закінченням, можливо, він вільний.

Найчастіше люди обирають імена в загальних зонах .com, .net, .org, .info, .club.

Національні

Усі національні домени першого рівня складаються з двох літер/

Це домени верхнього рівня, які виділили для конкретних держав. У більшості випадків за основу національних доменів верхнього рівня брали дволітерні коди країн. Тому всі національні домени першого рівня складаються з двох літер. Таким чином, .UK означає — Велика Британія, .UA — Україна, .ME — Чорногорія тощо.

Домени верхнього рівня деяких держав популярні у всьому світі, тому що нагадують загальновідомі абревіатури. Наприклад, національні домени островів Тувалу .tv реєструють для сайтів телеканалів, а домени Федеративних Штатів Мікронезії .fm — для сайтів радіостанцій.

Зареєструвати національний домен зазвичай складніше, ніж загальний. Деякі держави дозволяють реєструвати їхні національні домени лише своїм громадянам чи офіційним резидентам. У такому разі під час реєстрації доведеться вказати адресу всередині країни, номер паспорта чи водійського посвідчення.

Наприклад, реєструючи домен Франції (.fr), потрібно вказати своє ім’я, рік і місце народження. Якщо цього не зробити, домен не зареєструється. У різних національних доменів бувають різні вимоги. 

Популярні національні зони — .ua, .com.ua, .io, .me, .eu.

Детальніше https://hostiq.ua/ukr/info/what-is-domain/ 

Ви можете купити будь-який домен крім того, що вже зареєстрований. Зробити це можна, скориставшись величезною кількістю пропозицій інтернету. 

Вартість може бути різною, є також безкоштовні домени. Безкоштовні не дуже зручні тим, що ви не повністю визначаєте його написання. Так, наприклад, домен блогу у Blogger має закінчення .blogspot.com. Досить складно, чи не так?

Також при замовленні домену варто поцікавитись не тільки стартовою ціною, а й тим, скільки коштує продовження реєстрації на другий рік. Вона може значно відрізнятися від початкової. Така інформація, зазвичай, приховується. Її треба добре пошукати на сайті або звернутися із запитанням до підтримки. 

Хостинг – послуга розміщення сайту в Інтернеті

Коли ми вводимо адресу сайту у веб-переглядачі, то не задумуємось, звідки береться текст, зображення чи дизайн. Сторінка завантажується, тому що десь працює комп’ютер, у пам’яті якого зберігаються файли з текстом сайту, зображеннями, відео, кодом. Такий комп’ютер називається сервером.

Сервер зберігає файли із вмістом сайту та завантажує їх, коли користувачі заходять на сайт. Що більший і популярніший сайт, то більше ресурсів йому знадобиться. Наприклад, Фейсбук використовує понад 50 000 серверів.

Хостинг — це платна послуга. У неї входить оренда місця на сервері та його потужностей. Компанії, які надають хостинг, називаються хостинг-провайдерами чи хостерами. Завдання цих компаній — зробити так, щоб ваш сайт був постійно доступний користувачам.

Хостинг можна зробити й на домашньому комп’ютері, але тоді доведеться цілодобово тримати його ввімкненим і самому слідкувати за навантаженням і перебоями електроенергії.

Хостинг можна порівняти з музеєм. У музеї зберігаються предмети мистецтва, історичні реліквії, а на хостингу — сайти. Щоб подивитися на експонати , потрібно знати адресу музею та час роботи. А сайт доступний цілодобово. Щоб зайти на нього, потрібно лише знати правильний домен. Вводите домен у веб-переглядачі, і відкривається потрібна сторінка.

Також хостинг-провайдер повинен надавати технічну підтримку користувачам. Адже бувають випадки, коли щось іде не так і тоді ви маєте знати, до кого звернутися. 

Тому, якщо ви все ж таки знайдете безкоштовний хостинг і вирішите там розмістити свій сайт, вам варто оцінити ці ризики.

Оптимальна порада: користуватися українськими пропозиціями, оскільки так вам буде комфортніше звертатися по допомогу. Хоча, і серед іноземних хостингів ви іноді можете знайти щось більш привабливе.

Багато компаній продають одночасно і домен, і хостинг. 

Для того, щоб знайти для себе рішення, поспілкуйтеся з тими, хто має вже такий досвід, 

Для того, щоб обрати таку компанію, перегляньте рейтинги в Інтернеті. Хоча й не варто сліпо вірити  таким ТОП-10, ТОП-20, бо це комерція, багато відгуків можуть бути несправжні тощо. 

Для того, щоб знайти для себе рішення, поспілкуйтеся з тими, хто має вже такий досвід, або з часом ви і самі вже будете реально оцінювати ситуацію.

В ході курсу вам будуть називатися конкретні сайти, з якими ми будемо працювати. Але це ні в якому разі не реклама і, навіть не найкращий варіант. Фізично неможливо спробувати працювати з кожною структурою, тому знайдено щось середнє і на цьому прикладі демонструватиметься як робити свій сайт.

Працювати ми будемо з хостингом Wphost.me 

У вас буде можливість створити сайт із тестовим періодом 1 місяць (безкоштовно) та безкоштовним доменним ім’ям. Також даний сервіс налаштовує і встановлює нам WordPress, що дуже зручно і просто.

Згодом ви можете продовжити користування своїм сайтом, уже оплативши послуги за певний період або спробувати перенести його на інший хостинг.  Повторюю, що подібні послуги надають багато компаній.