Віртуальна школа ІКТ заснована 1 грудня 2015 року.  На сьогодні в школі відкрито 15 курсів та 8 мінікурсів.

В залежності від вибору теми, ви навчитеся використовувати хмарні сервіси для навчання учнів, для позакласної роботи і зможете застосувати їх можливості для ефективного використання свого часу (курс 1). Пройшовши навчання на 2, 3, 14 курсах та мінікурсі 7, кожен учитель в кінцевому результаті отримає власний сайт чи блог, створений на безкоштовному хостингу. Це може бути Blogger,  Wix, WordPress або Google Сайт. Також для тих, хто матиме бажання та відповідні навички можна продовжити навчання і створити власне навчальне екосередовище  на платформі Moodle (тема 5) чи  Office365 (тема 7). Мінікурси 2 і 6 допоможуть опанувати сервіси для дистанційного навчання Classroom  та Zoom.  Крім того, ви можете навчитися створювати дидактичні ігри, засоби візуалізації навчання як з допомогою мережі Інтернет (курси 4, 8, 12, 13, 15 мінікурс 8) так і без неї (тема 6). Також цікавим і насиченим є курс 11, на якому ви освоїте способи створення відеороликів.

Якщо у вас лише початковий рівень володіння комп’ютером, то стати впевненим користувачем вам допоможе курс 10.  На курсі 9 ви вже самі створите подібний майданчик для дистанційного  навчання учнів чи колег.

Навчальні матеріали  розміщуються на цьому сайті в захищеному доступі. Дані для доступу надсилаються на електронну скриньку зареєстрованих учасників.

 

Відгуки випускників школи

За час роботи школи її  успішно закінчили багато чудових вчителів, справжніх майстрів своєї справи. Декому школа дала старт, а далі він уже сам міг вільно орієнтуватися у нескінченному просторі цифрових технологій. А хтось був з нами від самого початку і з нетерпінням чекає випуску нових курсів, щоб пройти цікаве змістовне навчання. Сьогодні (вересень 2021 року) школа налічує вже 1822 випускники!

Ось їх враження від навчання.

Олена Бурлака, учителька історії, переможиця Всеукраїнського конкурсу Вчитель року 2016, Заслужений учитель України.

Віртуальна школа ІКТ – цікавий і перспективний спосіб спілкування учителів-однодумців. Вона посідає важливе місце в моїй системі самоосвіти, оскільки керівник школи Ольга Гергель у доступній формі пояснює способи роботи, добирає найактуальніші теми для навчання, тактовно і конструктивно надає консультації учням. Як переможець Всеукраїнського конкурсу “Учитель року – 2016” в номінації “Історія” стверджую, що навчання у Віртуальній школі ІКТ також мало важливе значення для здобуття перемоги, оскільки набуті тут знання і вміння дали мені можливість вигідно вирізнятися на фоні інших учасників. Навчання в школі ІКТ надихнуло мене на глибше освоєння інструментів ІКТ для навчання дітей: майже все, чому вчили в школі я активно використовую у своїй роботі з дітьми та колегами. Дякую.

 Людмила Марієнко, учителька початкових класів

Я – Людмила, вчитель початкових класів. Працюю в школі 30 років. Всі ці роки стараюся йти в ногу з часом. Життя вчителя – це постійний творчий пошук і самовдосконалення. Ось і стала студентом Віртуальної школи ІКТ, яку веде Гергель Ольга. Впевнена, що навчатися ніколи не пізно.
Віртуальна школа ІКТ – це знахідка для мене, просто чудо! А чудеса повинні збуватися!
Вдячна Ользі, за можливість навчатися у диво-школі, пізнавати все нове.
Бажаю усім студентам Віртуальної школи ІКТ здоров’я, наснаги, творчих успіхів, щоб дорога в диво-школу, до нових знань була радістю. А нашому Учителю, пані Ользі – терпіння, творчих злетів і вдячних студентів.

Було все цікаво, пізнавально, захоплююче. А найцікавішим – створювати “кнопочки” та вбудовувати гаджети у свій блог і насолоджуватися, як “оживає” блог. Дуже раділа і була приємно вражена, коли завітали віртуальні друзі і залишили коментарі.

Валентина Борисенко, учителька початкових класів

З радістю звітую про оволодіння сервісом (Plickers). Мені дуже сподобалось. Готувала завдання з прицілом на своїх випускників – 5 класників. Виявилось, що з ним можуть справитись і нинішні мої першокласники.Недооцінюємо ми своїх учнів інколи. Ще й мені поради давали технічного плану.Отакі вони, сучасні діти…

Надія Кривенко, викладачка фізики та астрономії

Мій проект “Ефективність застосування інноваційних технологій на платформі навчального сайту викладача” переміг в обласному етапі Всеукраїнського конкурсу інноваційних технологій у сфері професійно-технічної освіти.
Щиро дякую, Вам, за навчання!

Олена Лисенко, учителька математики

Доброго дня, шановні колеги! Навчатися ніколи не пізно – це мій девіз, здається, що часу не вистачить все засвоїти! Для мене навчання у Віртуальній школі ІКТ – це відкрити для себе світ нового і корисного! Дякую пані Олі за таку можливість! До кожного уроку ми маємо детальні інструкції, приклади, іноді доводиться трошки поморочитися, але це того варте! То ж працюємо і вчимося разом! З нетерпінням чекаю наступних занять!

Олена Гіджеліцька, учителька інформатики

Курс цікавий, простий у використанні, економить дорогоцінний час під час опитування та оцінювання. Варто застосовувати на практиці. Дякую Вам, пані Ольго, за нові знання, які безперечно піднімуть вчителя в очах учня ще на один щабель вище.

Алла Лавська, учителька біології

…Щиро вдячна Вам за навчання! Відкрила для себе дуже багато нового, урізноманітнила свої уроки. Деякі програми ще до навчання намагалася опанувати самостійно, але на це витрачалося дуже багато часу. А з вами навчатися – одне задоволення: інструкції чіткі, доступні, якщо виникали питання – Ви завжди поряд. І коли Ви все встигаєте? Дякую за сертифікат.

Олена Волошина, учителька інформатики

Спасибі Вам, п. Ольго, за надану можливість навчитися чомусь новому, цікавому та корисному. На жаль, не була дисциплінованою ученицею та іноді невчасно виконувала завдання. Незважаючи на це, Ви знаходили час, щоб перевірити мою роботу, за що щиро Вам вдячна.
Курс вразив мене своєю доступністю в поясненні. Неможливо було не виконати завдання, маючи такі детальні та зрозумілі інструкції.
Після такого курсу хочеться вчитися ще і ще. А головне – використовувати потім здобуті знання на практиці.
ДЯКУЮ!!!

Галина Юрків, учителька початкових класів

Побувати в ролі учня було дуже корисно та цікаво. Добре, що не просто слухали та дивились пояснення, але і обов’язково мали практично виконати завдання. Хай інколи і вночі, і дуже втомлені, і відклавши всі справи…Через труднощі до мудрості… Я щиро дякую Вам, а собою пишаюсь… Я ЦЕ ЗМОГЛА!

Ольга Кононюк, викладачка коледжу

Дякую за надзвичайно корисний курс! Записуючись на нього, я і уявити не могла наскільки цікавим стане навчання. Модуль анімація та інфографіка зацікавив і моїх дітей (10 і 9 років) і завдання виконували разом.  Дуже задоволена, що свого часу я натрапила на Ваші курси. Впевнена, що ми ще зустрінемось з Вами на заняттях. Як побажання: необхідно щоб більше інформації звідусіль лунало про Віртуальну школу ІКТ. На сьогодні це найкращі курси, в яких я брала участь! Велике Вам СПАСИБІ!!!
Бажаю Вам успіхів, якомога більше курсантів, адже Ви робите надзвичайно корисну, цікаву і таку необхідну не тільки вчителям, а й усім користувачам комп’ютера справу! Всіх благ!! До зустрічі!

Сьогодні отримала сертифікат за успішне завершення курсу “Мультимедіа в професійній діяльності викладача”. Хочу висловити величезну подяку Вам, Ольго Василівно, за створення даного сервісу. Це був надзвичайно цікавий та пізнавальний ПРАКТИЧНИЙ курс. Тим, хто ще вагається чи варто навчатися в ВШ ІКТ можу з впевненістю сказати: ВАРТО! Ви навчитеся працювати в програмах, про які до сьогодні й гадки не мали. Ви станете фоторежисером, художником-мультиплікатором, стробуєте себе в ролі сценариста, звукорежисера, будете учнем і вчителем одночасно, створите інтерактивні ефектні мультимедійні проекти. Ви відкриєте для себе цифровий світ в усьому його різномаїтті. Всі без виключення завдання запропоновані на курсі мають ПРАКТИЧНИЙ зміст. Єдине, що від Вас вимагається – бажання вчитися і вчасно виконувати завдання. Дякую за можливість навчатися й успіхів Вам, Ольго Василівно, в нелегкій проте дуже необхідній справі. До зустрічі на наступних курсах!

Еліна Валюх, викладачка 

Про діяльність дистанційних курсів дізналася випадково, із анонсу на Facebook. Захотілося спробувати і отримати нові знання з певних напрямків. Таким чином, мною поступово були успішно виконані завдання чотирьох курсів з отриманням відповідних Сертифікатів (100% правильно виконаних завдань).

Що дали мені ці курси?

За допомогою курсів я навчилася створювати ментальні карти, пазли, дидактичні ігри, електронні підручники, скрайбінг-презентації та інші ресурси; використовую у своїй діяльності інтерактивну дошку Padlet. Але найбільш вагомим є створення власного дистанційного курсу з навчальної дисципліни за допомогою Classroom. Ця розробка дає можливість студентам користуватися методичними матеріалами в будь-який час у різних місцях, отримувати консультацію викладача, проходити тренувальні тести. Для викладача – це можливість контролювати успіхи студентів в опануванні матеріалом та ін.

 

Успішного вам навчання у

Віртуальній школі ІКТ!