Шановні студенти Віртуальної школи ІКТ!

Я вітаю вас із початком роботи  сесії Віртуальної школи ІКТ та щиро сподіваюсь, що навчання в школі принесе вам не тільки нові знання та вміння, а й додасть у ваше повсякденне життя нові враження, знайомства, задоволення від власного успіху. Тож, розпочинаємо!

На вступному занятті ми розглянемо організаційні питання, створимо майданчики для роботи, спілкування, обговорення.

1. Знайомство

Зареєструйтесь у соціальній мережі Facebook, приєднайтесь до груп Цифровий Освітній портал та Віртуальна школа ІКТ. Також, якщо бажаєте, напишіть пост про себе, про очікування від навчання.

2. Виконання завдань

Ви виконуєте завдання, які знаходяться на даному сайті https://vsikt.com.ua/. Щоб відкрити завдання, з головної сторінки в меню Курси чи Мінікурси вибираєте коротку назву свого курсу. Дане меню знаходиться внизу Головної і справа на інших сторінках. Вам відкриється сторінка з  уроками.  Уроки можуть відкриватися поступово. Доступ до сторінок захищений паролем, який ви отримаєте на свою електронну скриньку перед початком навчання.

Урок має:

  • вступну частину,
  • кнопки з посиланнями на інструкції,
  • завдання до уроків,
  • вказаний дедлайн (у таблиці результатів),
  • Звітну форму.

Інструкції до уроків Віртуальної школи ІКТ написані в комбінованому форматі: текст, зображення, відеопояснення. Відео використовується для детальнішого розгляду складних питань та ширше застосовується у новостворених курсах.

Прочитавши завдання, інструкцію та виконавши його, вам потрібно заповнити Звітну форму для перевірки.

Звітна форма – це Google Форма, в яку ви вводите свої дані для перевірки завдань одного уроку. При потребі завдання можна переробити, доробити, при цьому треба відправляти Звітну форму повторно. Звітну форму можна відправляти і після дедлайну.

Роботи учасників, що навчаються за планом “Доступ” , не перевіряються і не коментуються. Тому заповнювати Звітну форму не потрібно.

3. Перевірка та аналіз результатів

Всі роботи  будуть перевірятися по закінченню дедлайну (найчастіше на наступний день).

Ви отримаєте доступ до Таблиці результатів, в якій будуть показані результати перевірки.

Таблиця результатів – це Google-таблиця, в якій вказано стан виконання завдань курсу кожним його учасником. Доступ до таблиці мають лише студенти даного курсу.

Комірка навпроти правильно виконаного завдання  буде зафарбована зеленим, частково виконаного – жовтим, а не виконаного – червоним кольором. Відповідно, бали, що нараховуються за завдання 2-1-0.

При перевірці робіт, у тих завданнях, до яких є зауваження, пишуться коментарі. Щоб його прочитати, потрібно натиснути на відповідну комірку і відкриється нове вікно з коментарем. Комірка, в якій написаний коментар має жовтий трикутничок у правому верхньому куті.

Ви можете відповісти на коментар, але там не слід чекати швидкого реагування. Якщо ваше питання вирішене, ви можете натиснути Закрити і коментар від’єднається від комірки. Не закривайте і не пишіть в коментарях, адресованих не вам. Ваші коментарі – навпроти вашого прізвища.

Якщо через поважну причину ви не своєчасно виконали завдання, виконайте його і надішліть Звітну форму – завдання обов’язково перевіриться. Якщо потрібно виправити помилки, то виконайте завдання правильно і ще раз заповніть форму. У випадку виникнення запитань, вирішення певних проблем – напишіть на адресу teacher.vsikt@gmail.com листа.

Доступ до таблиці результатів отримують на електронну скриньку лише ті учасники, які оплатили відповідну підписку.

Кожен урок містить одне або кілька завдань, кожне з яких оцінюється окремо. Будьте уважні, виконуйте завдання, чітко слідуйте інструкціям!

Для студентів  створено додаткові засоби для зворотного зв’язку: груповий чат у Telegram, електронні листи, коментарі в таблиці.

4. Дедлайн

Дедлайн (від англ. deadline) —— крайній термін (дата або час), до якого має бути виконано певне завдання.

На курсах Віртуальної школи ІКТ встановлено дедлайн. Він є чисто умовним терміном для виконання робіт, скоріше для викладача, ніж для студентів. Ви можете виконувати завдання в межах курсу так, як маєте час. Якщо через певні причини ви не встигаєте виконати завдання своєчасно – наздоганяйте групу у зручному для вас темпі.

Роботи перевіряються на наступний день після дедлайну. Ви можете доробляти, виправляти, переробляти свої роботи, але, якщо бажаєте, щоб вашу роботу перевірили, щоб вона не загубилася у великій кількості коментарів і листів на пошті, кожного разу заповнюйте Звітну форму до уроку.

Чому варто дотримуватися дедлайну? Дуже важливо отримати перевірену роботу відразу після виконання, коли в пам’яті ще свіжі питання та важливі відповіді на них. Крім того, важливу роль грає мотивація, яку ви отримуєте після успішного виконання завдання.

Не наполягайте на негайній перевірці роботи – перевіряє людина, а не програма. Якщо ви запізнилися із виконанням завдання, дочекайтесь наступного дедлайну. Разом із новим завданням перевіряються всі попередні.

5. Зворотний зв’язок

Індивідуальні питання, проблеми описуйте в листах на електронну скриньку teacher.vsikt@gmail.com (робочу, адреса у контактах сайту) або у приватні повідомлення у Facebook https://www.facebook.com/olyga.gergely/ чи Telegram @olygagergel.

Для студентів окремих курсів організовано чат у Telegram (окремо для кожного набору), де ви зможете також отримати швидку відповідь на свої питання та іншу актуальну інформацію.

Щоб отримати швидку і якісну відповідь опишіть детально свою проблему, зробіть кілька скріншотів і надішліть їх.

6. Підведення підсумків

По закінченню навчання всі учасники , що виконали правильно не менше 75% завдань, отримають сертифікати на свою електронну пошту, вказану при реєстрації. Дата видачі сертифікатів указана в Таблиці результатів.

Наприкінці навчання в таблиці буде визначено кількість виконаних вами завдань ( у відсотках) і відмітка про отримання сертифіката. Сертифікат може отримати студент, який має не менше 75% виконаних завдань. Сертифікати ви отримаєте на свою електронну пошту, вказану при реєстрації. Дата видачі сертифікатів указана в Таблиці результатів.

Якщо через певні причини вам потрібен додатковий час для закінчення курсу – пишіть.

Сертифікат Віртуальної школи ІКТ відповідає вимогам до сертифікатів, описаним в положенні про підвищення кваліфікації. Він зараховується при атестації педагога після затвердження педагогічною радою закладу. Сертифікат вказує на отримання тих знань, без яких сьогодні учитель не може вважатися сучасним, прогресивним.

Пройшовши навчання, ви вже будете здатні оцінити рівень навчання в школі і вирішити, чи маєте бажання навчатися ще або рекомендувати друзям.

Бажаю успіху!