Опис Google Chat
Google Сhat – груповий корпоративний чат, що входить до складу пакету Workspace від Google. Chat інтегрований в більшість сервісів розробника: Google Документи, Google Диск, Gmail, Google Meet і інші.
Ось кілька способів увійти в чат.
З електронної пошти Gmail
1) якщо у вас стара версія з активованим Hangouts (сервіс для обміну повідомленнями та відеоконференцій)
2) якщо оновлена
Увійти можна також з додатків Google
Google Chat дозволяє спілкуватися як безпосередньо з колегами в окремому діалоговому вікні (1), так і в груповому чаті організації (2).
Створюючи групову чат-кімнату, користувачі можуть запрошувати в неї колег або сторонніх людей. Групові чати можна використовувати як окрему кімнату для спілкування всередині якогось проєкту чи групи осіб. В чатах існує опція «додати зустріч» (3), за допомогою якої створюється посилання на готову «зустріч» в Google Meet, перейшовши по якій, користувачі відразу додаються в створену відеоконференцію.
До Google Chat можна підключити спеціальних ботів, сприяють оптимізації і додаванню нових функцій на сервіс. Наприклад, можна підключити бота Google Drive, який буде надсилати повідомленні про зміни в хмарі або ж інтегрувати бота, який додасть функцію створення опитування або голосування.
Особливості Google Chat:
- Підвищена безпека даних, яка властива сервісам Google;
- Пошук з використанням алгоритмів Google, що дозволяє швидко знайти контакт або повідомлення;
- Підтримка ботів від Google і сторонніх розробників.
Алгоритм роботи з Google Chat
- Відкрийте Google Chat в Gmail або в додатках Google (пояснення вище).
- Угорі зліва натисніть +(1) .
- Почніть вводити ім’я або електронну адресу певного контакта (2, 3), а потім натисніть потрібний варіант (4).
- Зліва у вас з’явиться створений чат із вказаним користувачем.
Після створення чату запрошеному учаснику прийде сповіщення на електронну пошту. Також, крім листа, ви матимете сповіщення про окремі повідомлення.
Ще одне помітне нововведення – новий віджет, який дозволяє встановлювати статус, наприклад «Не на місці» або «Не турбувати».
Це короткий огляд месенджера від Google.
Насправді він сьогодні не надто популярний поміж сучасних месенджерів Facebook, Telegram, Viber, WhatsApp. Проте з часом сервіси змінюються дуже швидко і в останні місяці Google стрімко розвиває пакет робочих інструментів. Тому, можливо, зовсім скоро саме вони стоятимуть на першому місці у вашому виборі засобів спілкування.