Блог – це сайт, але – особливий

Почнемо з того, блог теж – сайт, але ведеться він від імені однієї людини (або персонажа). У цьому головна відмінна риса і привабливість блогу – особистість, яка його веде.
Все таки, класичний сайт – безособовий. Він створюється для певних прагматичних цілей – просування продукту або послуги, підтримки та залучення клієнтів, заробітку ВЕБ майстра, нарешті. А блог – ведеться “для душі” і однією людиною.
Часто, корпоративний сайт включає в себе блоги співробітників і фахівців, що працюють в компанії. Яскравий приклад – сайти освітніх установ, де ведуть блоги його викладачі.
Блогер, що  пише самобутньо і цікаво, постійно привертає Інтернет – читачів.

Призначення блогу – самопіар.

Сайт – просуває Продукт.
Блог – створює імідж Людини.
Хоча блоги можуть створюватися і для інших цілей, і автор блогу може бути віртуальним персонажем. Але, все ж, суть блогу від цього не змінюється.
Блог – це відображення особистості автора. Тим він і цікавий. Чим не стандартніша особистість, чим сміливіша і оригінальніше людина – тим цікавіше читати її блог.
Ось кілька  спостережень про блогах і блогерів.

Структура

Ще одна важлива відмінність блогу від сайту – це дизайн.

Якщо говорити про блог, то головна сторінка тут нагадує стрічку новин, де остання тема знаходиться вище інших. З оновленням вмісту блогу, його новини зсуваються в хронологічному порядку.

На звичайному веб-сайті текст головної сторінки, найчастіше, є статичний і незмінний. Нові матеріали тут додаються до вже існуючих категорій і розділів, потрапляючи в загальну структуру проекту, а не на «головну».

Крім того, структура сайту має, зазвичай більше розглуджень і тому карта сайту  дещо складніша.

Зворотний зв’язок

Система коментування постів – неодмінний атрибут блогу. Блог, що ріже “правду – матку”, завжди отримує у відповідь купу коментарів. Хороший блогер стежить за відгуками і часто підтримує дискусію, відповідаючи коментаторам.
Сайти теж мають системи коментування (іноді) і форми зворотного зв’язку. Для блогу – це практично обов’язковий атрибут.

Так що ж все таки краще – сайт чи блог?

Сайт – поняття універсальне. Можна розширювати його, ставити компоненти магазину, каталогу, галереї або форуму.
Блог – це засіб самовираження. Сайти потрібні компаніям, блог – людині. Блог має на увазі його періодичне наповнення і інтерес для певної аудиторії.

Взагалі сайт – це більш професійний проект. У ньому немає, і не може простежуватися особистість автора. Статті, як правило, просто інформаційного характеру. У них ви навряд чи зустрінете емоційне вираження. Смайли, наприклад, і т.д. Блог же – це особистий проект. Це як якщо б ви завели собі звичайний паперовий щоденник, і писали б в нього все, що з вами відбувається. Тобто, від першої особи.

І, наостанок. Сучасні інструменти створення сайту/блогу дозволяють легко змінювати цю межу. А багато платформ для сайтів дають також можливість вести в ньому вбудований блог.