Створюючи даний урок, довелося шукати альтернативні програми тим, з якими вже працювала. Яким же було здивування, коли перша ж програма виявилася легкою, простою і зручно. До того ж майже безкоштовною (в безкоштовній версії можна записати відеозахоплення екрану комп’ютера, відеозвернення  тривалістю до 15 хвилин, озвучити його).  Для роботи з програмою потрібно мати встановлений JavaScript (якщо немає – встановіть).

Можливості безкоштовного плану можна переглянути тут https://screencast-o-matic.com/plans.

Щоб оцінити її можливості (для тих, хто не знайомий, оскільки програма досить популярна) пропоную записати відеопрезентацію з її допомогою.

Перейдіть на головну сторінку http://screencast-o-matic.com, зареєструйтесь чи авторизуйтесь через акаунт Google.

Тепер займіться підготовкою обладнання і матеріалів.  Для цього підготуйте потрібну презентацію, продумайте голосовий супровід, як ви будете її озвучувати. Налаштуйте мікрофон і… починаємо!

Увімкніть презентацію на режим демонстрації слайдів.

Запустіть програму  Screencast-O-Matic. 

Сервіс запропонує встановити завантажувач на свій комп’ютер і запуститися вже через нього.

Коли на робочому столі, нарешті, з’явиться велика рамка і червона кнопка  «Rec»  зліва внизу, можна приступати до зйомки.

Але перед тим давайте ще заглянемо в налаштування, щоб зробити саме те відео, яке нам потрібно. По кліку на шестерінці, традиційній піктограмі опцій, поруч з кнопкою запису, відкриються додаткові функції.

Перш за все, тут потрібно вказати, з чого будемо робити відео – з робочого столу або веб-камери. За замовчуванням стоїть перший варіант. Додатково налаштовуємо дозвіл екрана і джерело звуку.

На піктограму з  мікрофоном варто обов’язково звернути увагу. Якщо плануєте використовувати пристрій для запису звуку, потрібно буде вибрати його тут і перевірити рівень сигналу. Якщо немає, виберіть варіант None, оскільки, якщо ви цього не зробите, то програма автоматично знайде ваш вбудований, наприклад, в ноутбук мікрофон і запише різні сторонні шуми або ваші коментарі, які не призначалися для публікації.

Запис аудіо з комп’ютера в безкоштовній версії не підтримується.

Залишилося обмежити частину екрану, яку будемо записувати. Пунктирна рамка, яку ми бачимо, рухлива – її можна перетягувати, змінювати її межі.  Зверніть увагу на зручну функцію Screencast-o-matic – місце розташування курсора підсвічується жовтим кругом, це корисно, коли потрібно показати здійснювані користувачем дії.

Перевірте, чи працює мікрофон (коли ви говорите в мікрофон, з’являється зелена шкала біля значка мікрофона). Інші налаштування можна залишити без зміни і натиснути Screen.

Як тільки ви приготувалися, натискаємо на червону кнопку і  починаємо записувати.

В процесі роботи ви можете зробити паузу, натиснувши синю кнопку.

Далі ви можете відновити запис (Rec), переглянути його (трикутник), видалити (корзина) або завершити (Done).

Коли завершили запис, збережіть відео: на свій комп’ютер, завантажте до своїх відео в сервісі або викладіть на YouTube.

При збереженні на комп’ютер напишіть назву ролика, виберіть формат, тощо.

Якщо завантажуєте на YouTube, вкажіть потрібні дані і опублікуйте.

Створення скринка́сту за допомогою програми  Screencast-O-Matic

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *