Запис та збереження відео в програмі Camtasia Studio

Рисунок 1

Після завантаження на Вашому робочому столі знаходиться ярлик  програми. Натискаєте його двічі і відкривається програма та вікно з привітанням.

Рисунок 2

З цього вікна можна відразу розпочати запис, а можна, натиснувши  галочку, вказати, що Вам не потрібна його поява (Показывать при запуске). Відразу натиснувши на Запис екрану, ви переходите до запису (Рисунок 2).

Рисунок 3

Розпочати запис можна також, натиснувши червону кнопку в панелі інструментів самої програми. (Рисунок 3)

Рисунок 4

Якщо Ви обрали запис, то головне вікно згортається і з’являється Панель запису. (Рисунок 4)

Рисунок 5

На цій панелі Ви можете вибрати: записувати весь екран чи його частину (перші дві кнопки). На екрані це буде позначено прямокутником, зображеним зеленою пунктирною лінією, розміри якої  можна змінити і пересунути за допомогою значка (рисунок 5).

Для того, щоб змінити розміри області запису, потрібно скористатися квадратними маркерами в кутах прямокутної рамки або встановити розміри в самій панелі запису. Тут також можна вибрати додавання зображення з вебкамери, коли до забраження робочого столу буде додано зображення з камери (наприклад, доповідача).

Натиснувши на кнопку мікрофона, отримаємо можливість додавати аудіозапис . Це може бути мікрофон, звук з комп’ютера (хоча звук можна накласти і при редагуванні). На рисунку 6 показано список вибору аудіопристроїв, який з’явиться після натисканні на білу стрілку біля мікрофона.

Рисунок 6

Зрозуміло, що для виконання всіх цих налаштувань, потрібно мати відповідне обладнання: мікрофон (обов’язково), вебкамеру (за бажанням).

Тепер можна перейти до безпосереднього запису екрана комп’ютера. Ви можете зробити відеопояснення на основі раніше створеної презентації. Відкрийте її на компютері і підготуйте до перегляду. Слайди ви будете перемикати вручну.

Правила створення відеопрезентацій.

  1. Тривалість відеопрезентації – 5-6 хвилин (максимально – 12).
  2. На одному слайді – одна думка.
  3. Не перенасичувати слайди текстом та сторонніми зображеннями.
  4. Говорити чітко, без пафосу, поменше “ліричних відступів”, конкретно по темі.
  5. Якщо при запису сталася заминка, не панікувати. Зробити паузу і натиснути F9.  Переглянути  слайд, повернутися на позицію “до заминки”. Налаштуватися, натиснути F9 і продовжити запис.
  6. Ту частину відео, де відбувся збій можна видалити при редагуванні відео.

Підготувавши основні параметри до запису, натискаємо червону кнопку і після 3-х секундної готовності починаємо запис. Розпочати його можна також натисканням клавіші F9, зупинити запис –  F10, зробити паузу –  F9.

Рисунок 7

Керувати записом можна також з допомогою нового вигляду панелі запису (рисунок 7), проте при записі на весь екран ця панель буде схована за межі області запису.

Після завершення запису вам відкриється вікно попереднього перегляду (рисунок 8).

Рисунок 8

Перегляньте відео. Якщо воно Вас повністю задовольняє – натисніть кнопку 2 (опублікувати), якщо хочете видалити – кнопку 3, а якщо потрібно відредагувати – кнопку 1 (редагувати будемо з наступного заняття).

Натиснувши 1, запуститься майстер створення фільму. У випадаючому меню потрібно вибрати профіль та параметри експорту файлів (стандартно можна обрати  МР4  720). Натиснути Далі, заповнити поля, вказавши назву відео (1), місце збереження (2), і вибрати чи відтворювати відео після створення. Натиснути Готово.

Зачекати, поки відео обробиться і переглянути результат.

Запис та збереження відео в програмі Camtasia Studio

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *